Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Мариніч І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Мариніч І.  
Соціальна реальність у соціологічній традиції та сучасних теоріях: здобутки й проблеми / І. Мариніч // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2001. - № 1. - С. 74-89. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Врублевський В. К. 
Україна: інтелект нації на межі століть / В. К. Врублевський, В. М. Ворона, Ю. М. Канигін, В. П. Ксьонзенко, І. Ф. Курас, І. В. Мариніч, Є. К. Марчук, В. В. Медведчук, О. О. Негода; Ін-т соціології НАН України. - К. : Інформ.-вид. центр "Інтелект", 2000. - 508 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми інформаційної природи інтелекту, його структуру та механізм використання. Розглянуто інтелектуальний капітал як головну продуктивну силу, суть менталітету й етногенетики, генезу та динаміку національної ідеї у контексті формування сукупного інтелекту, сучасну парадигму прогресу України. Проаналізовано проблеми наукового забезпечення інтелектуалізації та інформатизації, моделювання національного менталітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: А6 + С5*425 + Ю958(4УКР) + С5*422.5 + Ю217 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Врублевський В. К. 
Український соціум: інтеграція інтелектуального потенціалу : Моногр. / В. К. Врублевський, Ю. М. Канигин, В. П. Ксьонзенко, І. В. Мариніч, О. Л. Шестаков; Ін-т соціології НАН України, Укр. т-во "Інтелект нації". - К., 2005. - 395 c. - Бібліогр.: 192 назв. - укp.

Висвітлено проблеми трансформаційних перетворень в Україні, теоретичний аналіз основоположних категорій, зокрема, інтелекту нації, інтелектуального потенціалу та капіталу. Визначено економічні та інформаційні чинники формування інноваційної моделі розвитку ринку високих наукомістких технологій, забезпечення конкурентоспроможності країни. Наведено критерії розвитку інтелекту, розглянуто питання моделювання ментальності та інтегрального інтелекту, тенденції інформатизації, організаційно-економічні форми венчурного капіталу, а також закордонний досвід в галузі теорії та практики інновацій.

Освещены проблемы трансформационных преобразований в Украине, теоретический анализ основополагающих категорий, в частности, интеллекта нации, интеллектуального потенциала и капитала. Определены экономические и информационные факторы формирования инновационной модели развития рынка высоких наукоёмких технологий, обеспечения конкурентоспособности страны. Приведены критерии развития интеллекта, рассмотрены вопросы моделирования ментальности и интегрального интеллекта, тенденции информатизации, организационно-экономические формы венчурного капитала, а также зарубежный опыт в области теории и практики инноваций.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*25(4УКР) + С5*328.933 + С5*671*332.113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мариніч І. О. 
Прогнозування економічних наслідків реструктуризації в будівництві шляхом порівняльної експертної діагностики (на прикладі холдингової компанії "Київміськбуд") : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.03 / І. О. Мариніч; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано ієрархічну класифікаційну модель реорганізації будівельного комплексу за видами, чинниками, напрямами. Наведено систему критеріїв, параметрів та відповідну економіко-математичну модель наслідків та результатів реструктуризації. На базі моделі створено методику достовірної оцінки реструктуризації, побудовано алгоритм до даної методики у вигляді комплексу прикладних програм. Розроблено конкретні системні рекомендації щодо впровадження методологічних та методичних підходів до практики управління будівельними організаціями. Запропоновано та обгрунтовано диференціацію стратегічних цілей реструктуризації за структурно-функціональними напрямами, а також систему відносних економічних показників, що є базою для розрахунків інтегрального та комплексних показників досягнення стратегічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)311-31-230.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мариніч І. В. 
Методологія моделювання у дослідженні соціальної реальності : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.02 / І. В. Мариніч; НАН України, Ін-т соціол. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Розроблено типологію моделей (інформаційно-аналітичних технологій) для комплексних міждисциплінарних досліджень. Виокремлено концептуальну сутність, проаналізовано методологічні засади та визначено теоретичні координати соціологічного аналізу соціальної реальності. Досліджено генезу теорій інтелекту та феномен інформаційного метаболізму соцієтальної психіки. Визначено системно-методологічні та когнітивні аспекти моделювання. Обгрунтовано застосування інформаційного підходу як загальнонаукового методу до моделювання соціальної реальності. Досліджено особливості експлікації феноменів суб'єктивної реальності. Проаналізовано моделі національного менталітету та інтегрального соціального інтелекту української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мариніч І. 
Перспективи розвитку книжкової галузі в Україні / І. Мариніч // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 8. - С. 97-111. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Книговидання як традиційна основа інформаційної сфери України, яка має давню книжну культуру, належить до стратегічних пріоритетів держави у гуманітарній сфері й потребує особливої політичної відповідальності. Національне книговидання і книгорозповсюдження виконують основоположну функцію передусім у формуванні культурно-освітнього простору й духовного зростання нового покоління української нації, у розвитку й утвердженні мов етносів України та державної мови як вирішального етно-консолідуючого чинника. Національне книговидання як стратегічна галузь є невід'ємною складовою національної безпеки й потребує державної підтримки. Сьогодні у книжковій галузі України існує низка проблем. В умовах доволі низьких показників книгодруку, зниження читацького попиту на друковане видання, вихід на кінцевого споживача є стратегічно важливим завданням для кожного конкретного видавництва, а також і самого автора. Щоб викликати зацікавлення до випущеної літератури, видавцеві та авторові необхідна продумана ефективна стратегія з інформування споживачів про книги, формування за її допомогою позитивного іміджу видавництва і, зрештою, пропагування читання. Тому аналіз стану і перспектив у сфері книжкової промоції, визначення тенденцій у її розвитку є теоретичним та практичним питанням для нинішнього книжкового ринку та є надзвичайно актуальним. У випуску книжкової продукції спостерігається орієнтація на одночасний друкований, цифровий та мобільний паблішинг; кросплатформність; створення мультимедіавидань, що поєднують інтерактивні ілюстрації, аудіо-, відеоефекти. Ефективність книговидання в європейських країнах забезпечує розвинена система розповсюдження книжкової продукції. Сучасні книжкові видавництва та книготорговельні підприємства підвищують ефективність діяльності, використовуючи такі бізнес-моделі та технології: друк на замовлення (prіntondemand); друк після продажу загального тиражу з наступним постачанням (prіntposttradіng); краудфандінг (передплатна модель книговидання). Подібні стратегії надають змогу ефективно використовувати матеріальні ресурси, уникнути складських витрат, налагодити плідну взаємодію зі споживачами. Сучасні комп'ютерні технології використовують і для маркетингових досліджень, реклами та пропаганди книжкової продукції; прямої взаємодії з читацьким середовищем; формування електронних бібліотечних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Слободяник Ю. Б. 
Державний аудит як сучасний інструмент попередження корупції / Ю. Б. Слободяник, І. І. Матієнко-Зубенко, І. О. Мариніч, Н. А. Сиротенко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 3. - С. 157-166. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Корупція завдає шкоди в усіх сферах суспільства та підриває управління. Саме тому антикорупційна реформа (АКР) була визнана одним із векторів пріоритетів безпеки у Стратегії сталого розвитку "Україна-2020" і передбачає впровадження ефективних антикорупційних механізмів. Визначено, що аналіз впровадження кращого досвіду зарубіжних країн, які змогли суттєво знизити рівень і масштаби корупції, є важливим кроком для забезпечення ефективності АКР. Обгрунтовано, що в українському антикорупційному законодавстві проігноровано роль Рахункової у створенні превентивних умов для запобігання корупції. Проаналізовано вимоги міжнародного стандарту державного аудиту ISSAI5700 "Керівництво з аудиту попередження корупції", що був ухвалений 2016 р. Акцентовано, що прозорість і підзвітність управління зменшує необмежену (монопольну) владу, посилену наявністю дискреційних повноважень, які є основою корупції. Визначено, що описані в ISSAI 5700 такі корупційні порушення, як непотизм (кумівство), кронізм, хабарництво та вимагання, також поширені в Україні. Обгрунтовано доцільність проведення державного аудиту як інноваційного інструменту в боротьбі з корупцією. Усунення передумов поширення корупції та чинників мотивування корупційних дій є ефективними запобіжниками в антикорупційній боротьбі. Проведення періодичних державних аудитів антикорупційної політики (АКП) забезпечуватиме поінформованість суспільства щодо ефективності та результативності АКП у цілому та дотримання політики доброчесності окремими суб'єктами державного сектору. Розроблено алгоритм державного аудиту АКП. Запропоновано перелік заходів, реалізація яких надасть можливість забезпечити системний підхід, що позитивно позначиться на результативності та ефективності боротьби з корупцією в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Теоретики світової соціології: життя та творчий спадок : путівник портрет. ґалереєю Ін-ту соціології НАН України / І. Мартинюк, В. Степаненко, В. Казаков, В. Пилипенко, А. Ручка, Ю. Привалов, О. Злобіна, О. Стегній, Л. Скокова, В. Бурлачук, О. Шульга, В. Піддубний, Т. Любива, О. Іваненко, Н. Соболєва, М. Малиш, В. Степаненко, І. Мариніч, А. Домаранська, Т. Загороднюк, В. М. Ворона, В. Резнік; ред.: В. М. Ворона; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ : Ін-т соціології НАН України, 2015. - 300 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Науково-біографічне видання містить нариси, присвячні персонам чільних теоретиків світової соціології. У кожному нарисі наведено коротку наукову біографію вченого та огляд його наукових інтересів, розкрито його персональний внесок у розвиток соціологічної науки, оцінено значущість його наукового доробку для сучасної України, зокрема, у концептуалізації культурної, економічної та політичної модернізації українського суспільства. Довідкове видання стисло узагальнює досвід осмислення науковцями Інституту соціології НАН України творчого спадку класиків соціології, впровадження їхніх плідних ідей у вітчизняний соціологічний дискурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 д(4/8) я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866169 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського